Stargardzkie Centrum Nauki FILARY

ZAPLANUJ SWOJĄ WIZYTĘ W FILARACH

CO PLANUJESZ?

Jeśli wybierasz się na indywidualne zwiedzanie, ze znajomymi lub z rodziną, możesz przyjść do FILARÓW i kupić bilet kasie, w godzinach podanych w terminarzu poniżej. Jeżeli chcesz nabyć bilet zawczasu, skorzystaj z naszego systemu rezerwacji online

Jeżeli chcesz zarezerwować wizytę grupową, skontaktuj się z Anitą, która zajmuje się rezerwacjami w FILARACH. Zadzwoń pod numer: 512 281 857.

Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego – chcesz wziąć udział w jakichś ciekawych warsztatach, zapisać dziecko na zajęcia czy zorganizować urodziny zapoznaj się z naszą ofertą.

CENNIK

TERMINARZ

W roku szkolnym 2023/2024 FILARY prezentują zaktualizowane godziny zwiedzania. Godziny mogą ulec zmianom ze względu na wydarzenia specjalne, święta i inne okazje. Aktualne informacje są zawsze na naszym Facebooku.

CZAS ZWIEDZANIA

Wejścia na zwiedzanie indywidualne odbywają się co godzinę. W zwiedzaniu ekspozycji asystuje Edukator, który w razie potrzeby pomaga obsłużyć eksponat oraz uzupełnia prezentowaną przezeń wiedzę o dodatkowe informacje i ciekawostki. Zapoznanie się z każdym poziomem wystawy zajmuje ok. 30 minut, co łącznie daje około dwóch godzin zwiedzania.

ZASADY ZWIEDZANIA

  • Edukatorzy są tu, aby Ci pomóc! W razie jakichkolwiek kłopotów, śmiało zapytaj ich o wskazówki. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pewnie uraczą Cię jeszcze jakąś dodatkową ciekawostką!
  • Jesteś w centrum nauki – możesz dotykać eksponatów. A nawet należy to robić! Spróbuj samodzielnie, z pomocą widniejących przy eksponatach instrukcji, rozszyfrować ich działanie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz – zapytaj Edukatora.
  • Eksponat to nie piniata! Jeśli wciskasz przycisk i nie widzisz efektu, nie próbuj bić w niego z całej siły. Prosimy – zgłoś problem Edukatorowi.
  • Nie spiesz się! Daj sobie i osobom, które przyszły wraz z Tobą, czas na zapoznanie się z każdym eksponatem. Zastanów się nad obserwowanymi zjawiskami. A jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, zapytaj… zgadnij kogo 😉
  • Jeżeli jakiś eksponat jest otoczony taśmą, to znaczy, że jest wyłączony z użytku. Uszanuj jego niedyspozycję i sprawdź, czego ciekawego może nauczyć Cię jego sąsiad.
  • W przestrzeni ekspozycyjnej zabronione jest jedzenie i picie. Zadbaj o swoje potrzeby przed rozpoczęciem zwiedzania.
  • Pamiętaj, że Centrum Nauki to nie plac zabaw – nie chodzi o to, aby pozwolić dzieciom szaleć bez skrępowania. Jeśli masz pod opieką osoby małoletnie, doświadczaj eksperymentów razem z nimi, obserwuj, jak się bawią i uczą i zadbaj o to, aby kolejne osoby również mogły komfortowo korzystać z eksponatów po tym, jak Twoi podopieczni skończą się z nimi zapoznawać.
  • Z naszej wystawy ginęły już plastikowe granulki, ciężarki i piłeczki tenisowe. Zapewniamy, że w sklepiku mamy dużo ciekawsze pamiątki! Upewnij się, że w kieszeni Twojej pociechy nie zawieruszył się kawałek eksponatu.

DOJAZD I PARKING

Gdy przyjeżdżasz komunikacją publiczną:

Najbliższy przystanek autobusowy nazywa się BOLESŁAWA CHROBREGO – SZKOŁA. Zatrzymują się na nim linie autobusów 13 i 32. Rozkład jazdy możesz sprawdzić za pośrednictwem serwisu Jakdojade.pl.

Gdy przyjeżdżasz samochodem:

Tuż obok SCN FILARY znajduje się parking. Wjedź na ulicę Kasztelańską i przejedź wzdłuż budynku, a później skręć w lewo tuż przed zakrętem w ul. Spichrzową. Jeśli tutaj nie znajdzie się żadne miejsce – spróbuj znaleźć miejsce dalej, przy ul. Spichrzowej.

Gdy przyjeżdżasz autokarem:

Parking dla autobusów znajduje się po drugiej stronie rzeki Iny, przy ul. Światopełka. Przejście przez most i pod malowniczą Bramą Wałową do SCN FILARY zajmie nie więcej niż 5 minut.

Przewiń do góry Skip to content