
🌾 Pokazy, smaki i naukowe szaleństwo w plenerze! Byliśmy na V Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego 🚀
22 maja, 2026
👑 Nauka, rycerze i setki uśmiechów! Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka z FILARAMI 🎉
1 czerwca, 2026W miniony piątek, 22 maja, mieliśmy ogromną przyjemność gościć Was w naszych progach z okazji ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich oraz 5. edycji święta FUNDUSZOWY MAJ. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest promowanie projektów zrealizowanych przy wsparciu z Funduszy Europejskich, a także zachęcanie mieszkańców do sięgania po środki unijne i realizowania własnych pomysłów.
Chcemy z całego serca podziękować Wam za tak liczne przybycie! Wasza obecność, pozytywna energia i ciekawość świata po raz kolejny pokazały, że stargardzianie chętnie odkrywają sekrety nauki oraz historię swojego regionu.
🏢 Zabytkowa kamienica pełna nowoczesności
Dzień Otwarty był świetną okazją, aby pokazać Wam, jak dzięki funduszom unijnym udało się tchnąć nowe życie w zabytkową kamienicę przy ul. Chrobrego 21. Wspólnie zobaczyliśmy, jak w tej przestrzeni nauka, historia Stargardu i nowoczesne technologie łączą się w inspirujący sposób.
Przez cały dzień (od 9:00 do 18:00) otwieraliśmy dla Was nasze drzwi bezpłatnie, a w środku czekało sporo atrakcji:
- 🔎 Ponad 50 interaktywnych eksponatów, na których mogliście samodzielnie testować prawa fizyki czy geometrii.
- 🧑🔬 Nasi Edukatorzy, którzy chętnie odpowiadali na Wasze pytania i asystowali przy doświadczeniach.
- ⭐️ STREFA EXTRA: Multimedialna, interaktywna wystawa „Odkrywcy. Śladami polskich naukowców”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem!
📌 Informacja o projekcie
Sukces SCN FILARY i to, że dziś możemy korzystać z tak bogatej oferty edukacyjnej, to zasługa odważnej wizji oraz zaangażowania wielu osób i instytucji.
Realizację projektu współfinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.
Jeszcze raz dziękujemy, że spędziliście ten dzień razem z nami! Jeśli chcecie zobaczyć inne ciekawe miejsca, które powstały w Polsce dzięki dotacjom, zajrzyjcie na stronę dnifunduszy.eu.












